По покана на гл. ас. д-р Надежда Данчева – бивш възпитаник на 79. СУ „Индира Ганди“, учениците Деница Грозданова, Ивана Шопска и Александър Василев взеха участие в Десетия изследователски форум в обучението по български език, проведен на 31 октомври.
Събитието, посветено на любовта към родното слово и богатството на българския език, събра ученици, учители и университетски преподаватели от цялата страна. Сред акцентите в дискусиите беше темата за ролята на изкуствения интелект в обучението по български език – как новите технологии могат да подпомогнат усвояването и съхранението на езика.
Форумът се превърна във вдъхновяваща среща на идеи, знания и уважение към езика – сърцето на нацията.