Ученици от 5. в, 6. б и 7. а клас отбелязаха 150-годишнината от избухването на Априлското въстание в час на класа.
Чрез беседи, презентации и разработване на проекти те се запознаха с едно от най-значимите събития в българската история. Инициативата имаше за цел да възпита у учениците чувство на родолюбие, уважение към историческото ни минало и признателност към героите, отдали живота си за свободата на България.
По повод 150 години от Априлското въстание в Актовата зала на 79.СУ "Индира Ганди" се проведе вдъхновяваща викторина, организирана от учениците в 5., 6. и 7.клас. Нашите участници показаха знания, родолюбие и състезателен дух, доказвайки, че паметта за героите от 1876 година продължава да живее в сърцата на младото поколение.
На 17.04. учениците от 79. СУ „Индира Ганди“ пресъздадоха кулминацията в отбелязването на 150 години от Априлското въстание чрез впечатляващ концерт-спектакъл:
Симеон и Лили от 2.а; Калоян, Борис и Александра от 2.в; Аная и Цветан от 3.а; Симона и Филип от 3.б; Яна, Ая и Пламена от 3.в; Радостина от 3.г; Александър и Пламена от 4.а; Никола от 4.б; Вяра от 4.в; Рая, Алексия, Валя от 4.г; Деян и Алекс В.от 5.а; Деси и Вики от 5.б.Виктор от 6.а, Христо от 6.б; Сияна от 6.в; Марио, Иво, Михаил, Радослав от 7.б; Георги от 9.а; Александър, Георги Пенев и Омар от 10.б и Алекс от 11.а.
И невероятните певци от целия 3.а и 2.а клас, Никол, Габи, Боби Г.; 4.а Рая Пърлева и Рая Димитрова; 4.б Калоян, Ливия и Йоанна, както и танцовия състав към училището.
На 20 април учениците от 79. СУ "Индира Ганди" отбелязаха 150 години от Априлското въстание – едно от най-героичните събития в българската история. Със стихове и възрожденски песни те създадоха вълнуваща атмосфера и вдъхновиха всички да запеят заедно.












