
По повод 153-ата годишнина от обесването на Апостола, нашето училище се прекланя пред подвига и саможертвата на Васил Левски – символ на свободата, безстрашието и нравствената чистота.
Днес, повече от век и половина след трагичния 19 февруари 1873 година, делото на Апостола продължава да ни обединява и да ни напомня, че свободата е отговорност, която трябва да се отстоява всеки ден – с честност, смелост и любов към Родината.
Над 100 ученици от нашето училище, положиха цветя на паметника на Апостола в знак на признателност и уважение. С мълчание и сведени глави се отдаде почит към човека, който посвети живота си на мечтата за „чиста и свята република“.
Нека пазим жив завета на Апостола – да бъдем достойни граждани, да отстояваме справедливостта и да градим бъдеще, основано на свобода и човечност.
СУ „Индира Ганди“ беше специално поканено от кмета на район „Люлин“ да почетем заедно паметта на Апостола, а
плакатът на нашето училище бе изработен специално за днешния тържествен ден от Марияна Минасян от 11. А клас.















