На 8 май в 79. СУ „Индира Ганди“ властта премина в ръцете на учениците от 5. до 12. клас!
Ученици от 11 и 12 клас станаха част от екипа, който управлява училището.
В този ден учениците имаха възможността да предлагат реални идеи за по-добра училищна среда пред Младия директор Михаил Иванов от 12А клас.
Деня на ученическото самоуправление се проведе под егидата на Ученическия парламент.
Основни цели на инициативата бяхя насърчаване на ученическата инициатива и лидерство,
подобряване на диалога между ученици и ръководство, усвояване на практически умения за управление и отговорност.
Ученици от прогимназиален и гимназиален етап (5-12 клас), номинирани от преподаватели и от свои съученици, взеха позициите на Директор, Зам.-директори и учители. Те поеха пълните задължения по следене на дисциплината, водене на учебния процес и административната дейност за деня.
Събитието завърши с дискусионен форум, на който учениците споделиха своите впечатления и емоции от преживяното, а ученическото ръководство представи предложенията на своите съученици за оптимизиране на образователния процес.



























