
79. СУ „Индира Ганди“ е едно от шестте столични училища, избрани да започнат работа по проект „Да върнем бъдещето им обратно“.
Проектът е насочен към обхващането, включването и задържането на децата и учениците в образователната система.
Партньори по проекта са Регионалното управление на образованието – София-град, СДВР, Столичната община, Дирекция „Социално подпомагане“ – район „Възраждане“, както и включените училища от районите „Люлин“, „Красна поляна“ и „Красно село“.
Проектът ще се изпълнява в продължение на 18 месеца и се финансира по Програма „Образование“ 2021 – 2027 г. по процедурата „Достъп до образование за всяко дете“ във връзка с приоритет 1 „Приобщаващо образование и образователна интеграция“.
Очаква се по проекта да бъдат обхванати 580 деца и ученици, както и да бъдат подкрепени техните семейства. Ще бъдат обучени и педагогически и непедагогически специалисти за работа с деца в риск. В резултат на дейностите се очаква значителен брой ученици да бъдат върнати обратно в образователната система.
С участието си в проекта 79. СУ „Индира Ганди“ ще продължи да работи активно за осигуряване на достъп до качествено образование и подкрепа за всяко дете.