
В 4. В клас на 79. СУ „Индира Ганди“ се проведе съвместен открит урок по „Човекът и обществото“ на тема „България по време на комунистическото управление“.
Урокът беше реализиран съвместно от г-жа Ваня Веселинова – учител в начален етап, и г-жа Милена Тачинова – учител по история в прогимназиален и гимназиален етап.
Основната цел на занятието беше да покажем значението на екипната работа между учители от различни етапи на образование, както и да запознаем учениците с бъдещ преподавател и начина на работа в следващия образователен етап.
В рамките на урока бяха използвани презентация и автентични предмети от разглеждания период, които допринесоха за по-доброто възприемане на учебното съдържание. Учениците се включиха активно, като представиха предварително подготвени факти и любопитни, често забавни истории, споделени от техните баби и дядовци. Това придаде на урока емоционалност и го направи по-близък и разбираем за децата.
С провеждането на този урок си поставихме за цел да покажем, че дори тема, възприемана като по-трудна или „суха“, може да бъде представена по интересен, достъпен и ангажиращ начин.
Благодарим на нашите гости от 4. А клас заедно с г-жа Евгениева, както и на заместник-директора по учебната дейност г-жа Стефка Въжарова за подкрепата и проявения интерес.