
Международният ден за безопасен интернет се отбелязва всяка година на втория вторник на втория месец. През 2026 година той е на 10 февруари.
Този ден поставя акцент върху сигурността в дигиталната среда и необходимостта всеки от нас да бъде отговорен и съзнателен в онлайн пространството, да разпознава рисковете и да изгражда култура на позитивно и безопасно общуване.
По този повод Ученическият парламент организира презентации за всички ученици. Учениците от 5. и 6. клас участваха по време на петия учебен час, а учениците от 7. и 8. клас — през шестия учебен час.
Основната цел на инициативата е да повиши осведомеността за онлайн рисковете и да насърчи учениците да бъдат активни, отговорни и позитивни участници в дигиталната среда. Особено внимание се обръща на изграждането на умения за разпознаване на опасностите в интернет и на навици, които правят онлайн преживяването безопасно и приятно за всички.
Презентации представиха Георги Зарев от 9А клас и Мартин Георгиев от 9Б клас — активни членове на Ученическия парламент, под ръководството на г-жа Йонка Ценова, техен преподавател по информационни технологии. С тяхното участие инициативата показа колко ценна е ученическата активност и колко важно е сътрудничеството между ученици и учители.
По повод Световния ден за безопасен интернет приказни герои помогнаха на учениците от 1.а, 2.а, 3.а и 4.б клас да научат правилата за безопасно поведение във виртуалното пространство.
В ролята на вълшебни помощници влязоха учениците от 5.а клас, които с ентусиазъм и отговорност подкрепиха по-малките си съученици








